Кратом як засіб проти болю

Все більше світових вчених досліджують корисні властивості кратома. Завдяки їхнім старанням про силу листя цього дерева дізнаються далеко за межами Південно-Східної Азії: в Європі, США, Канаді.

Кратом — це етнічний чай, який знайомий практично всім жителям Індонезії, Малайзії, Таїланду… Їхні батьки, діди і прабабусі прадідусів використовували цю рослину, як потужне болезаспокійливе. Історія кратома триває близько тисячі років!

Як кратом бореться з фізичним болем

Основна діюча речовина листя кратома — індольний алкалоїд мітрагінін. Це агоніст μ-опіоїдних рецепторів, тобто він безпосередньо впливає на регулювання больових відчуттів.

Рецептори μ (мю) мають різне розташування: головний мозок, спинний мозок, шлунково-кишковий тракт, периферичні чутливі нейрони. Завдяки цьому мітрагінін може взаємодіяти з різнотипними джерелами болю.

Ось уже 200 років із опійного маку видобувають алкалоїди: морфін, тебаїн, кодеїн. Але це однокомпонентні опіоїди. Так, вони сильні, але їхня дія досить обмежена і є великий ризик отримання негативних побічних ефектів. У свою чергу мітрагінін, що міститься в листі кратома, блокує не тільки опіоїдо-чутливі рецептори, але і впливає на інші механізми болю. Також мітрагінін дозволяє уникнути головних побічних ефектів класичних опіоїдів: пригнічення дихального центру, викликання сильних запорів та проблем із травленням. Головна особливість мітрагініну — це його багатокомпонентність!

Від якого болю кратом ефективний

Мітрагінін — нетиповий опіоїд, що послаблює багатокомпонентні сигнали болю. У його складі є опіоїдні та неопіоїдні елементи. Саме тому група вчених із американської організації NEMA Research Inc. визнала кратом максимально ефективним. Адже найчастіше біль має одразу декілька причин.

Мігрень, сильний біль у спині, хронічний біль, серйозні травми… Звичайно, лікування причини болю — це справа професійних лікарів. Але зняти симптоми може звичайна чашка незвичайного чаю кратом. Головне — не перевищувати рекомендовані дозування і дотримуватися розумної епізодичності прийому. Крім того, бажано час від часу міняти сорти чаю. При такому підході виникнення залежності зводиться нанівець. Ну і звісно, ​​якщо є питання — треба звертатися до фахівців.

Найефективніші сорти кратому проти болю

Існує 3 основні сорти кратому: червоний, зелений, білий. Кожна назва обрана відповідно до кольору прожилок листя. Білий кратом гарний своїм тонізуючим ефектом і розслабленням у кінцевій фазі, але проти болю він безсилий.

Зелені сорти кратому можна використовувати як знеболювальні. Крім того, такий чай має ефект природного енергетика – додає сил та мотивації.

Червоний кратом найбільш дієвий у плані боротьби з болем. Додатково проявляється седативний ефект – розслаблення, заспокоєння, релаксація.

Ефективність кожного конкретного сорту залежить від низки нюансів: особливостей організму, джерела болю заварювання кратома, епізодичності чайних церемоній… Щоб отримати максимум користі від цієї рослини, потрібно уважно читати опис продуктів, консультуватися з фахівцями та пробувати все на собі. Тільки шляхом дослідів можна знайти саме те, що підходить конкретно вам.

Post navigation