Вживання кратому з алкоголем

Чай кратом може давати енергію та мотивацію, заспокоювати і розслабляти, блокувати навіть сильний біль… Все це завдяки багатьом компонентам, але основний – мітрагінін (алкалоїд).

Кратом — самодостатній напій. Так, за грамотного підходу його можна поєднувати з іншими етнічними рослинами: гуараною, ашвагандою, даміаною… Але є й суворі табу, наприклад, вживання кратому разом із алкоголем.

Негативний вплив вживання кратому з алкоголем

На жаль немає емпіричних наукових досліджень із репрезентативними вибірками, які описують застосування чаю кратом та алкоголю. Логічно, що на результат впливають деякі нюанси: сорт кратома, кількість заварки, міцність алкоголю, час між чаюванням та вживанням спиртовмісних напоїв… При цьому є велика кількість коментарів та відгуків, які описують 2 типи побічних ефектів від такого “міксу”:

Фізичні наслідки вживання кратому та алкоголю

У гонитві за ейфорією, багато хто стикався з тим, що алкоголь призводив до зовсім інших результатів: запаморочення, нудоти, блювоти, порушення моторики, втрати орієнтації…

Психологічні наслідки

Не секрет, що етанол — головна діюча речовина будь-яких алкогольних напоїв. Офіційна наука класифікує етанол як депресант. Це психоактивна речовина, яка пригнічує центральну нервову систему.

Кратом має протилежну дію та широко використовується для боротьби з депресивними станами. Результатом таких контрастних впливів може стати порушення сну, дратівливість, погана концентрація, депресивні та панічні напади.

Як уникнути негативних наслідків

Якщо вам хочеться просто розслабитися, спокійно відпочити, відволіктися від проблем і перемкнутися, то червоний кратом сам впорається з цими завданнями. Якщо ж хочеться більше активності та енергії, то можна обрати якийсь із зелених сортів кратома. Звичайно, не буде зайвим познайомитися з дією білого кратома, він має свої особливості. Головне подбати про правильне вживання кратома.

А ось алкогольні напої у цей день вживати не варто. До речі, кратом успішно використовують для замісної терапії при лікуванні алкогольної залежності. Отже, якщо люди з проблемами можуть відмовитися від спільного вживання цих речовин, то і для звичайних любителів чаю це не питання.