Як правильно вживати кратом: способи заварювання і дозування

Народи Південно-Східної Азії більше 1000 років успішно використовують силу кратома. Цей етнічний чай отримав свою популярність завдяки ефективній боротьбі з болем, підвищенню настрою та поліпшенню самопочуття, потужній тонізації, приємному розслабленню…

Так, це не помилка — дія кратома може бути діаметрально протилежною. Залежно від сорту і кількості заварки цей чай може виступати природним релаксантом і енергетиком. У даній статті ми розповімо про принципи заварювання кратома.

Дозування кратома — кількість заварки

Важливо розуміти, що кратом — складна рослина. Кожна людина може знайти свій сорт і познайомитися з ним. При цьому варто розуміти головні принципи, а вже потім займатися особистими експериментами.

Для “першої зустрічі” цілком достатньо заварити третину чайної ложки (1-2г). Порошок з меленого листя — ідеальна форма заварки. Завдяки їй рослина віддає воді максимальну кількість мікроелементів.

При виборі сорту потрібно читати опис конкретного чаю. Наприклад, червоний кратом усуває біль і розслабляє, білий — тонізує, зелений — може додати енергії, а потім навпаки заспокоїти. Все залежить від дозування кратома і особливостей вашого організму на даний момент часу.

Виходячи з нашого досвіду — не варто пити кратом щодня, а тим більше декілька разів на день. За аналогією з кавою — ефект надалі буде все менш значним. Але ми всі різні, тому кожен підбирає сам для себе оптимальний варіант застосування.

Способи заварювання

Готують кратом дуже просто — 1-2 г порошку насипають в чашку і заливають окропом (150-200 мл). Через хвилин 15 чай завариться і охолоне до приємної температури.

Якщо смак чистого кратома вам не до душі, можна додати трохи лимонного соку і ложку меду. Любителі “куховарити” можуть ускладнити рецепт і пару хвилин прокип’ятити заварку на повільному вогні, кинувши у воду трохи кардамону, імбиру, фенхеля.

Кратом можна пити разом з заваркою, але іноді це може подразнювати слизову оболонку шлунка. Краще спробувати різні способи застосування. Традиційно чай кратом п’ють без заварки, перед цим дають йому можливість добре настоятися.

Мікс з іншими сортами чаю

Кратом — самодостатня рослина і краще починати саме з чистого етнічного чаювання. А вже потім можна переходити до міксів. Наприклад, білий кратом добре поєднується з гуараною, а ось червоний — з афродизіаками, класичним чаєм (чорний, зелений). Цікавий варіант — мікси заварок, зібрані з листів кратома різних сортів. Головне — не змішувати кратом з алкоголем.

Повторимо, краще прочитати опис кожного конкретного сорту чаю і починати з третини ложки. А далі — рухатися по відчуттях, прислухаючись до свого тіла і свідомості. І хоча кратом абсолютно легальний в Україні, ми не радимо його пити людям до 18 років.