Кратом: протипоказання

Народи Азії сотнями років використовують кратом в медицині та й просто люблять цей чай за потужний заряд бадьорості, порцію гарного настрою, приємне розслаблення… Для нашої культури цей напій новий, тому багато хто ставиться до нього пересторогою.

Варто дотримуватися деяких правил і знати особливості даної рослини. Розумний підхід дозволить виключити негативні аспекти і отримати максимум користі.

Кратом та алкоголь

Алкогольні напої надто щільно вросли в культуру слов’ян. Рідкісні веселощі обходиться без алкоголю, хоча як не дивно в науковій класифікації його відносять до депресантів. Частково через це кратом та алкоголь краще не приймати в один день, нічого доброго з цього не вийде. Та й немає в цьому ніякого сенсу, адже наприклад червоні сорти самі по собі є гарною альтернативою вину і міцнішим напоям. Чай кратом піднімає настрій, дає легке відчуття ейфорії. А головне — ви зберігаєте ясність розуму і добре відчуваєте себе на наступний день.

Вживання кратому з “речовинами”

Ми в принципі не рекомендуємо приймати заборонені “речовини”, а тим більше поєднувати їх з кратомом. До слова, одна з суперсил кратома — його ефективність в якості замісної терапії при відмові від опіатів. Тобто сам по собі кратом дозволяє відмовитися від деяких видів наркотиків. Ну і знову ж таки — цю рослину можна продавати, купувати, вживати… А ось “речовини” знаходяться за межею закону.

Кратом і лікувальні препаратами

Немає точних досліджень по сумісності кратому і ліків. З іншого боку краще не пити цей чай, якщо у вас проблеми зі здоров’ям і є хронічні захворювання серцево-судинної, сечостатевої, центральної нервової системи, печінки, шлунково-кишкового тракту… При цьому кратом дуже ефективний і широко використовується в якості природного знеболюючого. Одним словом все індивідуально і краще проконсультуватися зі своїм терапевтом.

Кратом і вагітність

Ми не рекомендуємо пити кратом при вагітності і годуванні груддю. Немає однозначної інформації про шкідливість кратома, але це питання недостатньо вивчене.

Індивідуальна непереносимість кратома

Неприємні відчуття можуть бути викликані дуже великими дозами, занадто частим вживанням, поганою якістю чаю…

Саме тому ми пропонуємо тільки добірний кратом вищого сорту. У його виробництві не використовують молоде листя, що дає нестабільний ефект і викликає нудоту або запаморочення. Крім того, ми радимо розумно пити кратом — не частіше ніж 1 порція (1-2 г заварки) раз у 2-3 дні. Також добре час від часу змінювати сорти, щоб організм не звикав до одного з них і не потрібно було збільшувати кількість заварки.

Все можна, якщо обережно

До будь-якої справи потрібно підходити з розумом. Одні люди зі звичайного чорного чаю “чіфір” роблять, інші — неконтрольовано об’їдаються солодощами, а деякі — цілими днями не вилазять з інтернету… Так і з кратомом — при правильному поводженні цей унікальний етнічний чай подарує тільки одні плюси.

Якщо у вас залишилися питання або щось хотілося б уточнити — звертайтеся до нас за консультацією, ми вже більше 10-ти років дружимо з кратомом і знаємо про нього практично все.