Чи шкідливий кратом для здоров’я людини

Якщо говорити коротко, то кратом дійсно може завдати шкоди, але тільки при неправильному вживанні. Щоб прибрати ризики і залишити виключно користь, потрібно знати про всі особливості цього етнічного чаю.

У даній статті ми розібрали основні варіанти неусвідомленого споживання кратома і негативні ефекти, до яких призводять помилки.

Неякісний кратом викликає дискомфорт

Сушене подрібнене листя — ідеальна форма заварки. З іншого боку вона не дає можливості візуально оцінити якість продукту. Заварка з великою кількістю молодих листочків може викликати нудоту, запаморочення, болі… Тому потрібно обирати тільки добірний чай, виготовлений з якісних і зрілих листів.

Дозування і передозування

В інтернеті можна зустріти безліч незрозумілих рад, які тільки плутають новачків. Найчастіше мова йде про завищене дозуваннях (15-25 грам). Але з кратомом не працює принцип “чим більше, тим краще”. Щоб зрозуміти конкретний сорт і познайомитися з ним, потрібно заварити всього близько 1-2 г.

Надмірна кількість кратома може призвести до брадикардії (зниження серцевого ритму), блювоти, запаморочення, проблем з шлунково-кишковим трактом, летаргії… Не варто пити кратом в пошуках сильного ейфорійного ефекту. При розумному споживанні цей чай використовують для посилення сприйняття, соціальної і професійної стимуляції.

Кратом викликає залежність?

Кратом широко використовують, як антидепресант, знеболююче, засіб замісної терапії при лікуванні наркоманії. При цьому всі медики розуміють, що навіть позитивний вплив теж може призвести до залежності. Дійсно, кратом може вирішувати ці проблеми, але потрібно розуміти, що це “риба”, а не “вудка”. Будучи в ресурсному стані, важливо шукати додаткові варіанти виходу зі складних ситуацій.

У будь-якому випадку фахівці не рекомендують пити кратом частіше декількох разів на тиждень. Контроль дозування і перерви в 3-4 дні виключають появу фізіологічної залежності від кратома.

Збільшення дозування

Часте вживання кратома призводить до того, що для отримання колишнього ефекту потрібно збільшувати кількість заварки. Відповідно зростає навантаження на тіло і психіку. Щоб цього не сталося, краще обмежитися прийомом чаю близько 2-х разів на тиждень і час від часу змінювати сорти. В такому разі не буде розвиватися резистентність і для бажаного ефекту вистачить мінімальної кількості заварки (близько 2 грам).

Кратом та алкоголь. Кратом і наркотики.

Багато хто намагається практикувати не тільки збільшення дозування, але і поєднання кратома з алкоголем, наркотиками, медичними препаратами… Такий підхід дуже небезпечний і може викликати галюцинації, судоми, втрату свідомості, неадекватну і небезпечну поведінку …

Як знизити ризики при вживанні кратома

Щоб уникнути проблем, потрібно враховувати лише кілька моментів:
1. Вибирайте тільки якісний кратом.
2. Не перевищуйте дозування і частоту прийомів.
3. Між прийомами робіть перерви по 2-3 дні.
4. Підбирайте сорти, які будуть максимально підходити для вирішення поставлених завдань.

Якщо у вас залишилися питання — задавайте їх через форму зворотнього зв’язку в розділі “контакти”. Ми більше 10-ти років вивчаємо кратом і знаємо практично все про сорти, ефекти, протипоказання, рецепти…

Post navigation