Використання кратома як замінник опіоїдів. Результати онлайн-опитування.

Загальновідомі дані:

Кратом – це дерево, що росте в Південно-Східній Азії, листя якого використовують для приготування напоїв, схожих на чай. Їх також застосовують в порошкоподібної формі при певних захворюваннях, для поліпшення загального стану здоров’я. У тому числі для полегшення болю при абстинентному синдромі, який виникає на тлі відміни опіоїдів. Необхідно вивчити потенційний вплив кратома на здоров’я. Зараз ця тема дуже актуальна, зважаючи на збільшення кількості людей, залежних від опіоїдів.

Засоби і методи:

У вересні 2017 року за сприянням Американської асоціації прихильників кратома (American Kratom Association) і завдяки соціальним медійним сайтам провели анонімне онлайн-опитування людей, які знайомі з дією кратома (2867 респондентів, які на даний момент застосовують кратом та 157 респондентів, які застосовували кратом в минулому).

Підсумки:

Кратом використовували в першу чергу для полегшення больового синдрому (підтверджено 48% респондентів), при неспокої, ПТСР (посттравматичному стресовому розладі) або депресії (22%), для підвищення тонусу і рівня концентрації (10%). Його також застосовували для скорочення кількості вживаних опіоїдів і / або зняття абстинентного синдрому (10%). Більше 90% респондентів, які використовували кратом замість опіоїдів, вказали, що він досить ефективно полегшує біль, сприяє скороченню кількості вживаних опіоїдів і допомагає в боротьбі з абстинентним синдромом. Показник побічних реакцій склав 13%. У переважній більшості випадків всі вони виникали в легкій формі і швидко усувалися.

Висновки:

 Респонденти повідомили про використання кратома як замінника у випадках, в яких часто потрібне застосування опіоїдів, наприклад при больовому синдромі або під час скорочення кількості вживаних опіоїдів. Як свідчать результати опитування: у кратома високий рівень ефективності та низький рівень побічних реакцій. На основі цього можна припустити, що кратом – потенційна альтернатива опіоїдів для деяких людей. Хоча для підтвердження цього і не проводилося багатоцентрових клінічних випробувань, і кратом все ще не призначають за медичними показаннями. Грунтуючись на результатах цього опитування, виправданим є подальше вивчення кратома, визначення рівня його безпеки та ефективності в різних умовах.

 Author information

1 Research, Health Policy and Abuse Liability, Pinney Associates, Inc., 4800 Montgomery Lane, Suite 400, Bethesda, MD, 20814, USA. Electronic address: mcoe@pinneyassocaites.com.

2 Pinney Associates, Inc., 201 North Craig Street, Suite 320, Pittsburgh, PA 15213, USA. Electronic address: jpillitt@pinneyassociates.com.

3 Pinney Associates, Inc., 201 North Craig Street, Suite 320, Pittsburgh, PA 15213, USA. Electronic address: msembower@pinneyassociates.com.

4 Pinney Associates, Inc., 201 North Craig Street, Suite 320, Pittsburgh, PA 15213, USA. Electronic address: kgerlach@pinneyassociates.com.

5 Research, Health Policy and Abuse Liability, Pinney Associates, Inc., 4800 Montgomery Lane, Suite 400, Bethesda, MD, 20814, USA; Department of Psychiatry and Behavioral Sciences, The Johns Hopkins University School of Medicine, Baltimore, MD, USA. Electronic address: jhenning@pinneyassociates.com.

 

Посилання на оригінал: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31284119