Довгострокова дія кратома на розумову діяльність

Загальновідомі дані:

Кратом або Mitragyna speciosa (Korth.) – лікарська рослина, яка росте в Південно-Східній Азії. Вплив кратома все ще мало вивчено. Достеменно невідомо чи пов’язано вживання чаю кратом з порушеннями розумової діяльності, адже у кратома точно є опіоїдноподібні властивості.

Засоби і методи:

За допомогою Кембриджської нейропсихологічної батареї з автоматичним тестом (CANTAB) ми оцінили показники розумової діяльності 70 людей, які регулярно застосовували кратом та 25 учасників контрольної групи. Всі учасники дослідження повинні були виконати шість завдань, які безпосередньо стосуються їх нейропсихологического стану. Це дозволило оцінити їх моторику, здатність до навчання, пам’ять, уважність і здатність виконувати вказівки.

Висновки:

У порівнянні з показниками учасників контрольної групи у людей, які застосовували кратом в великих кількостях (> 3 порцій на день при рівні мітрагініна між 72,5 мг і 74,9 мг) показники були гірше. При проходженні тестування з попарними асоціаціями (PAL), було відмічено погіршення зорової епізодичної пам’яті і зниження здатності до навчання. В цілому, показники нейропсихологічного стану контрольної групи, які застосовують кратом в великих кількостях (> 3 порцій на день), а також тих, які застосовували меншу кількість кратома (<3 порцій на день) були порівнянними на всіх етапах дослідження.

Підсумки:

На основі отриманих даних можна зробити висновок, що споживання напоїв з кратома в великих кількостях (> 3 порцій на день) не погіршує моторику, пам’ять, увагу, і не впливає на здатність виконувати вказівки у людей, які постійно застосовують кратом.

Author information

1 a Centre for Drug Research , Universiti Sains Malaysia , Penang , Malaysia.

2 b School of Social Sciences , Universiti Sains Malaysia , Penang , Malaysia.

3 c Department of Psychiatry and Psychotherapy , University Clinic, Friedrich-Alexander-University Erlangen-Nuremberg , Erlangen , Germany.

4 d Laboratory for Brain and Mental Health, Monash Institute of Cognitive and Clinical Neurosciences and School of Psychological Sciences , Monash University , Clayton , VIC , Australia.

5 e Center for Intelligent Signal & Imaging Research , Universiti Teknologi Petronas , Perak , Malaysia.

Посилання на оригінал: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30556488