Психологічний стан жителів Малайзії, які використовують кратом

Загальновідомі дані:

Кратом – лікарська рослина, яка традиційно застосовується в Малайзії й Таїланді. У даних регіонах зустрічаються заяви регулюючих органів про потенційне виникнення психозу, пов’язаного із застосуванням кратома, оскільки його використання тут дуже поширене. Хоча офіційно підтверджених даних про зміну психологічного стану людей, які використовують кратом мало. У цьому дослідженні вивчалася можливість виникнення психозу серед споживачів кратома, оцінювався їх психологічний стан. При цьому вивчався зв’язок між особливостями використання кратома і змінами в психологічному стані.

Засоби і методи:

У цьому перехресному клінічному дослідженні вивчали показники 150 осіб, які постійно використовують кратом. Для оцінки психотичної симптоматологии людей, що використовують кратом, застосовували Стислий міжнародний нейропсихіатричний опитувальник (MINI) і Діагностичне і статистичне керівництво по психічним розладам 5 видання (DSM-V). Для оцінки ступеня тяжкості психіатричних симптомів застосовували Коротку психіатричну рейтингову шкалу (BPRS). Для визначення зв’язку між особливостями використання кратома і появою психотичних симптомів серед людей, які застосовують кратом, в цьому дослідженні були проведені тести хі-квадрат з корекцією Єйтса (критерій Пірсона з корекцією на безперервність по Йетс).

Підсумки:

Шість зі 150 людей, які застосовують кратом (4%) мали будь-які психотичні симптоми. Психотичні симптоми, про які повідомляють, мали позитивні характеристики з середньою оцінкою BPRS 33 (тобто легким ступенем тяжкості). Супутні особливості, пов’язані з використанням кратома (такі як споживання кратома з дифенгідраміном, тривалість застосування кратома, а також кількість і частота щоденного використання кратома), не були пов’язані з зміною психологічного стану людей, що використовують кратом.

Висновки:

Хоча зміни психологічного стану можуть виникати у людей, що застосовують кратом, але вони зустрічаються вкрай рідко і не залежать від особливостей використання кратома (тривалість, кількість, частота). Ми не виявили жодних ознак розвитку психозу серед людей, які регулярно використовують кратом.

Author information

1 Lifestyle Science Cluster, Advanced Medical and Dental Institute, Universiti Sains Malaysia, 13200, Kepala Batas, Pulau Pinang, Malaysia. Electronic address: farris@usm.my.

2 Centre for Drug Research, Universiti Sains Malaysia, 11800 Minden, Pulau Pinang, Malaysia.

3 University of Rochester Medical Center, Rochester, United States.

Посилання на оригінал: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31302592