Фармацевтичний коледж при Університеті Флориди отримав грант від NIDA (Національного інституту по боротьбі зі зловживанням наркотиками) в розмірі 3,5 млн. Доларів США на підтримку досліджень кратома

Національний інститут по боротьбі зі зловживанням наркотиками надав співробітникам фармацевтичного коледжу Університету Флориди дворічний грант...

Національний інститут по боротьбі зі зловживанням наркотиками надав співробітникам фармацевтичного коледжу Університету Флориди дворічний грант в розмірі 3,5 млн. доларів США для підтримки досліджень Mitragyna speciosa (кратома), зокрема його здібностей, схожих з опиойдами. Це допоможе знизити кількість випадків зловживання опадами і усунути фізичні ознаки залежності.

Дослідники фармацевтичного коледжу Університету Флориди вивчали Крат, який був здобутий з листя тропічного дерева в Південно-Східній Азії. Його використовували в якості потенційної терапії при лікуванні залежності від героїну або рецептурних опадів. Він активує ті ж самі опіоїдні рецептори і, мабуть, задовольняє тягу. Крім цього зменшується ризик пригнічення дихання.

Наступними діями дослідників буде визначення фармакології 40 алкалоїдів в складі кратома, перевірка впливу кожного алкалоїду окремо на рецептори мозку, і продовження розробки стратегій лікування для допомоги наркоманам при відмові від опіоїдів.

Основні дослідники Ленс МакМахон (доктор, професор і завідувач кафедрою фармакодинамики коледжу) і Кріс Маккерді (доктор, професор медичної хімії в коледжі), говорять, що грант відновить і активізує їх дослідження.

Наявні дані свідчать про те, що від 2 до 4 мільйонів осіб в Сполучених Штатах використовують Крат. Хоча ця речовина ще не достатньо вивчене.

Крім NIDA, в грант мають зацікавленість також і багато урядових установ: Національні інститути охорони здоров’я, Управління по боротьбі з наркотиками і Управління контролю якості продуктів і ліків. МакМахон, Маккерді і їх команда щомісяця зустрічаються з співробітниками програми NIDA, щоб надати нові відомості, отримані завдяки наданим грантом UG3 / UH3.

МакМахон повідомив, що Кріс МакКарді був першовідкривачем в області досліджень кратома 10 років тому. Надання NIDA гранту демонструє інтерес до потенціалу ліків на основі кратома, а також занепокоєння з приводу можливого неправильного використання речовин, схожих з кратомом.

З огляду на достатнього фінансування, яке з’явилося завдяки цьому та іншим грантам, розмір дослідницької групи і інфраструктура для вивчення кратома розширилися. Кількість зразків, на вивчення яких раніше йшло два-три місяці, тепер можна досліджувати за все за один тиждень.

Наступний етап в дослідженні кратома – визначення фармакології його хімічних речовин. Доктор Бонні Ейвері (провідний науковий співробітник і клінічний професор фармацевтики в коледжі), виділяє окремі алкалоїди в кратоме за допомогою хроматографічних методів. Це необхідно для того, щоб визначити, куди в організмі вони потрапляють і як розпадаються на метаболіти.

Після цього МакМахон і Джей Маклафлін (доктор, доцент фармакодинамики), проводять фармакодинамические тести in vivo, щоб визначити вплив окремих алкалоїдів на рецепторні зони в мозку.

Наукова група продовжить розробку стратегій лікування, що дозволяють відучити наркоманів від опіоїдів. Такі стратегії будуть схожі з тим, як в даний час прописуються класично прийняті ліки, такі як бупренорфін і метадон. Хоча дані ліки (бупренорфін і метадон) менш небезпечні, ніж героїн та інші опіоїди, які відпускаються за рецептом, але, все ж, вони є наркотиками, які можуть стати предметом зловживання. Тому дослідники зацікавлені в більш безпечних альтернативи.

Ще одна мета дослідження для МакКарді – перетворити натуральна речовина в кратоме, щоб зменшити симптоми відміни опіоїдів.

Інші члени дослідницької групи: науковий співробітник доктор Франциско Леона, асистент професора доктор Дженні Вилкерсон і доктор Такато Хіраніта.

ukrainekratom.org буде продовжувати знайомити вас з новими результатами досліджень кратома, що проводяться в США і в інших країнах світу.