Аналіз змісту гонадотропінів і рівня гормонів тестостерону у людей, які регулярно приймають Mitragyna speciosa (Korth.).

Етнофармакологіческая важливість

Mitragyna speciosa (Korth.) Також відома як Крат, вважається місцевим лікарською рослиною з опиоидоподобное властивостями в Південно-Східній Азії. Чай / сік з Кратома традиційно використовують в якості народного лікарського засобу. У Малайзії його також застосовують для полегшення симптомів відміни (ломки) при припиненні прийому опіатів. А адже тривале застосування опіоїдів викликає зниження рівня тестостерону.

Мета дослідження

Виникла теорія, згідно з якою при прийомі кратома руйнується структура сперматозоїдів і знижується їхня рухливість. Мета нашого дослідження -Клінічна визначити рівень тестостерону у людей, які регулярно приймають Крат у вигляді чаю / соку.

Методи

У цьому міжсекторальному дослідженні проаналізували фізіологічні показники 19 учасників, які регулярно приймають Крат. Їм зробили розгорнутий клінічний аналіз крові. Крім цього, визначили показники рівня тестостерону, рівень фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) і лютеїнізуючого гормону (ЛГ). Вивчили також гематологічні та біохімічні показники учасників.

Результати

В ході дослідження було встановлено, що тривале вживання чаю / соку кратома зі щоденною дозою мітрагініну 76,23-94,15 мг не знижує рівень тестостерону і гонадотропінів. А також не впливає на гематологічні та біохімічні показники при регулярному застосуванні.

Висновок

Регулярне вживання чаю / соку кратома тривалий час (більше двох років) не знижує показники рівня тестостерону.