Вплив кратома при регулярному використанні

Загальновідомі факти:

Mitragyna speciosa (Korth.) або кратом – традиційна лікарська рослина Південно-Східної Азії. У літературі часто зустрічається інформація про те, що застосування кратома викликає залежність. Але, наскільки нам відомо, це не було науково підтверджено.

Мета дослідження:

У цьому дослідженні ми спробували визначити чи викликає застосування кратома залежність. А також оцінити, на скільки кратом має стимулюючий ефект при використанні невеликої кількості. Чи надає седативний вплив при використанні великої кількості. Дослідження проводилися на підставі показників людей, які регулярно вживають кратом.

Засоби і методи вивчення:

У цьому перехресному дослідженні взяли участь 63 випробуваних, які регулярно застосовують кратом. Для оцінки самопочуття випробовуваних ми використовували коротко-двухфазную шкалу впливу алкоголю (B-BAES).

Результати:

Майже всі піддослідні були чоловіками (98%, n = 62/63), з них більша частина малайців (94%, n = 59/63). Середній вік суб’єктів в дослідженні склав 43,8 року (SD = 12,1). Сімдесят п’ять відсотків (n = 47/63) застосовують кратом > 5 років, з них 65% (n = 41/63) вживають> 3 порцій кратома в день. При вивченні результатів першого тестування ми не виявили суттєвої різниці в показниках стимулюючого ефекту (t61 = 0,371, р < 331) і седативного впливу (t61 = 502, р < 759) між тими, хто приймав > 3 порцій на день або менше цього. Тривалість використання кратома не впливає на показники. При вивченні результатів другого тестування не було виявлено суттєвих відмінностей між середньостатистичними показниками тих, хто вживав > 3 порцій на день або менше цього, як у випробовуваних, які застосовують кратом зрідка, так і у людей, які регулярно його використовують.

Висновки:

При щоденному використанні кратома спостерігається як стимулюючий ефект, так і седативний. Але рівень впливу не залежить від кількості вживаного кратома. Чи не спостерігалося відмінностей в показниках тих, хто зрідка використовує кратом, і тих, хто регулярно його вживає.

Author information

1 a Centre for Drug Research, Universiti Sains Malaysia , Minden , Penang , Malaysia.

2 b School of Social Sciences, Universiti Sains Malaysia , Minden , Penang , Malaysia.

3 c Department of Medicinal Chemistry, College of Pharmacy, University of Florida , Gainesville , Florida , USA.

Посилання на оригінал: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31347441