Список алкалоїдів, виявлених в Кратоме

Процентний вміст приведено в різних дослідженнях концентрації алкалоїдів в листі Кратома. Деякі з алкалоїдів, наведені в цьому списку, як і раніше необхідно вивчати конкретніше, щоб визначити їх потенційну активність.

 • Аймаліцін (Раубазін): цереброціркулятор, антиагрегант, проявляє анти-адренергічні властивості (при альфа-1), заспокійливий, протисудомний, м’язовий релаксант. Також знайдений в зміїної.
  Akuammigine
 • Ciliaphylline: проти кашлю, анальгетическое. <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Corynantheidine: μ -опіоідний антагоніст, також виявлений в Йохимбе. <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Corynoxeine: блокатор кальцієвих каналів. <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Corynoxine A і B: <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Епікатехін: антиоксидант, антиагрегант, проявляє антибактеріальні, протидіабетичні, протівогепатітние, протизапальні, анти-лейкозні, антимутагенні, антіпероксідантние і антивірусні властивості. Потенційно володіє протираковими властивостями, інгібітор альфа-амілази. Також знайдений в темному шоколаді.
 • 9-Гідроксікорілангідін: частковий опіоїдний агоніст.
 • 7-гідроксімітрагінін: анальгезирующий, протикашльовий, протидіарейні; переважаючий психоактивний компонент в Кратоме – приблизно 2% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Ізомітрафіллін: імуностимулятор, проявляє антілейкеміческіе властивості. <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Isomitrafoline: <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Isopteropodine: засіб, що зміцнює імунітет.
 • Ізорінхофіллін: засіб, що зміцнює імунітет. <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Isospeciofoline: <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Mitraciliatine: <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Мітрагінін: алкалоїд індолу. Анальгетики, проявляє від кашлю, протидіарейні, адренергічні, протималярійні властивості,можливий психоделічний (5-HT2A) антагоніст. Приблизно 66% загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Мітрагінін оксіндол B. <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Mitrafoline: <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Mitraphylline: алкалоїд оксіндола. Має судинорозширювальну дію, м’язовий релаксант, проявляє сечогінні, антигіпертензивні, антіамнезіческіе, протіволейкозних властивості. Можливий імуностимулятор. <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
  Mitraversine
 • Paynantheine: алкалоїд індолу. Релаксант гладких м’язів. Від 8,6% до 9% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Rhynchophylline: має судинорозширювальну дію, блокатор кальцієвих каналів, проявляє антигіпертензивні, антиагреганти, протизапальні, жарознижуючі, антиаритмічні та протівогельмінтниє властивості. <1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Speciociliatine: слабкий опіоїдний агоніст. Від 0,8% до 1% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома, унікальний компонент для Кратома.
 • Speciofoline
 • Speciogynine: релаксант гладакіх м’язів. Від 6,6% до 7% від загального вмісту алкалоїдів в листі Кратома.
 • Speciophylline: алкалоїд індолу. Має протіволейкозних властивості. <1% від загального вмісту алкалоїдів листя Кратома.
 • Stipulatine
 • Tetrahydroalstonine: гипогликемический, проявляє анти-адренергічні властивості (при альфа-2).

Вміст алкалоїдів Кратома кількісно коливається в залежності від географічного розташування, з місяця в місяць, при різних періодах збору листя, що призвело до того, що деякі команди прийшли до висновку, що можуть бути різні географічні варіанти всередині одного і того ж виду.

Дослідницькі лабораторії коледжу «Челсі» зібрали тридцять зразків Кратома з Таїланду, Малайзії і Папуа-Нової Гвінеї в період з 1961 по 1970 рік. Всі містили мітрагінін, але також мали значні відмінності в складі алкалоїдів. Для червоних і зелених / білих листяних рослин Таїланду найбільш поширеними алкалоїдами були мітрагінін, speciogynine, speciociliatine, paynantheine, сліди аймаліціна, сліди (C9) метокси-оксіндолов і сліди інших індолів.

Проте, інші тайські рослини відрізнялися за складом, деякі з них мали ще багато алкалоїдів. У малайських примірниках один з них містив мітрагінін, speciofoline і інші індоли і оксіндоли, в той час як інші містили мітрагінін, аймаліцін, speciogynine, speciociliatine, paynantheine, сліди індолів і (C9) метоксіоксіндолов. Зразки з Папуа-Нової Гвінеї містили мітрагінін, speciogynine, speciociliatine, paynantheine, specionoxeine і isospecionoxeine.

До кінця 1990-х років майже всі хімічні дослідження активності Кратома фокусувалися на мітрагінін з припущенням, що мітрагінін є основним активним алкалоїдом. Оскільки 7-гідроксімітрагінін тепер чітко ідентифікований як основний психоактивний алкалоїд в Кратоме, багато елементів цих досліджень необхідно переглянути.

Також було виявлено, щов тайському і малайською кратоме містилися такі алкалоїди: мітрагінін, speciogynine, speciociliatine, paynantheine і 7-гідроксімітрагінін. Як в тайських, так і в разі малайських зразків мітрагінін був найпоширенішим алкалоїдом. При цьому він становив 66% від загальної кількості алкалоїдів в зразку тайського кратома, тоді як в малайзійському кратоме лише 12% алкалоїдів. Малайський зразок Кратома мав мітрагіналін і пінорезінол в якості основних компонентів, а також мітрасульгінін і 3,4,5,6-тетрадегідромітрагінін.

Працюючи з листям малайського кратома, команда дослідників виявила 4 нових типу індольного алкалоїдів (corynantheidaline, corynantheidalinic acid, mitragynaline and mitragynalinic acid), що містяться в дуже молодому листі.

Повідомлялося, що ці нові алкалоїди мають незвичайна будова карбонового скелета з заміщенням в положенні С14 (в порівнянні з раніше відомими монотерпеноідние індол), але інша дослідницька група пізніше переглянула структуру мітрагінальних і корінантхіідальних алкалоїдів, показуючи, що на 14-й позиції фактично не було заміщення .

Різноманітність алкалоїдів, виявлене в різних зразках Кратома, як і раніше вимагає подальших досліджень і експериментів, вивчаючи їх специфічну активність, ефекти і потенційні області застосування.

Виходячи з традиційного використання очевидно, що Крат – це щось більше, ніж простий опіоїдних-подібний наркотик і м’який стимулятор. Багато вторинні хімічні речовини, виявлені в Кратоме, присутні в невеликих, але помітних кількостях, і їх синергетична роль і активність в загальній фармакології Кратома ще не повністю вивчена, оскільки ретельні дослідження тільки почалися.

https://www.kratomscience.com/2014/10/08/list-alkaloids-identified-mitragyna-speciosa-kratom/