Легальність кратома

Багато людей цікавляться темою отримання нових відчуттів і розширення внутрішньої свободи. На шляху цих пошуків небезпідставно виникають побоювання, пов’язані з юридичною легальністю певного продукту і його безпекою для здоров’я.

Розумно з обережністю ставитися до нового і невідомого, наприклад, до того ж кратому. Але ще розумніше — вивчати інформацію, що базується не на чутках і домислах, а на фактах. Саме це і зробимо.

Чи заборонений кратом в Україні

Можемо порадувати усіх любителів етнічних чаїв — кратом в Україні абсолютно легальний! Немає жодних обмежень на його продаж, зберігання, вживання… Більш того, тема заборони цієї рослини ніколи не звучала з вуст наших законотворців. А що не заборонено, то дозволено. Легальні усі різновиди даного чаю: зелений кратом, червоний кратом, білий кратом, мікси сортів.

Інший аспект — ментальна закритість нашого суспільства перед новим. Що й казати, якщо в СРСР туалетний папір став набирати популярність лише 60 років тому. Щоб побороти не завжди здоровий консерватизм і міфи зі ЗМІ, ми створили правдиву і динамічну енциклопедію, що відповідає на питання “що таке кратом?”. На нашому ресурсі ми розміщуємо достовірні факти і переклади наукових статей. І якщо тема легальності кратома колись підніметься у Верховній Раді, всі любителі етнічних чаїв вже будуть озброєні знаннями, які дозволять відстояти свою свободу.

Де заборонений кратом

Оскільки наша держава більше орієнтується на досвід Європи і США, почнемо саме з них. У країнах ЄС кратом легальний і широко використовується в косметичній галузі та медицині. Більш того, він є популярним і ефективним засобом для замісної терапії.

У США також зростає популярність кратома. Він дозволений практично у всіх штатах. Заборона кратома діє тільки в 5-ти з них: Вісконсін, Індіана, Арканзас, Теннессі і Вермонт.

У Канаді неоднозначна ситуація. З одного боку кратом є у відкритому продажі, а з іншого — місцеве МОЗ не занесло його до списку натуральних продуктів, які використовуються для здоров’я.

Заборона кратома діє лише у невеликому переліку країн: Австралії, Малайзії, Таїланді, Бірмі та Росії. Але і тут все не так однозначно. Наприклад, в РФ заборонений навіть не кратом, а речовина мітрагінін, яка міститься в ньому. У Таїланді та Малайзії заборона діє тільки на продаж. Вирощування, зберігання і вживання чаю тут цілком легальні. Місцеві правозахисники постійно борються з цим несправедливим законом, адже Малайзія і Таїланд — історична батьківщина кратома. Його сотнями років вирощували та використовували мільйони місцевих жителів.

Ось така ситуація в Україні і Світі. Лише в деяких країнах потрібно бути обережним і враховувати особливості місцевого законодавства. А ось в Україні кратом повністю легальний. Тому ви можете з легкістю познайомитися з цим дивовижним етнічним чаєм.