Кратом як природний антидепресант

Кратом – це тропічне дерево сімейства маренових (далекий родич кави), що широко поширене на території Таїланду, Індонезії, Малайзії, М’янми і в Папуа-Новій Гвінеї.

Історія використання кратома людиною йде глибоко в минуле. Ще в середні століття вживання кратома як природного тонізуючого і розслабляючого засобу було звичайною практикою у корінних жителів Південно-Східної Азії. Жування або заварювання свіжого листя дерева піднімало настрій, знижувало втому, сприяло розвитку комунікації серед селян і полегшувало працю при важкій роботі. Крім цього, деревина рослини використовувалася і подекуди використовується до цих пір в якості будівельного матеріалу. Але, звичайно ж, найбільше люди оцінили Кратом за його унікальні психотерапевтичні ефекти. Про це свідчать численні розповіді європейців-мандрівників XIX століття.

При малих дозах (1-5 г) кратом використовується як антидепресант.

Заспокійливий, релаксуючий, антистрес ефект досягається вже при прийнятті кратома від 1 до 2 грам за раз у вигляді чаю.

Перші ефекти з’являються вже через 5-10 хвилин після прийняття чаю, ефект починається як м’які приємні хвилі, що пробігають по тілу. Через хвилин 30 ефект посилюється. Тіло розслабляється. Зникають втома і больові відчуття (в тому числі тремор м’язів), відступають тривожність і стрес. Основний ефект тримається приблизно 3-5 годин, потім залишаються залишкові приємні ефекти.

Вживаючи за раз до 3-4 грам кратома можна очікувати яскраво виражений психотерапевтичний ефект. Дуже добре підходить для розслаблення і відпочинку після важкого дня, прослуховування музики. Швидко знижує тривожність, рівень стресу і відновлює психічні сили організму.

Кратом не потрібно поєднувати з іншими стимуляторами – йохимбином, кофеїном і іншими, так як при великих дозах виникає небезпека надмірної стимуляції і підняття кров’яного тиску. Не рекомендується також поєднувати і з депресантами (алкоголем у великих кількостях, бензодіазепінами) через можливі проблеми з диханням.

Кожен може відчувати індивідуальні особливості від глибини ефектів, але суть кратома як чудового природного антидепресанту залишиться при цьому незмінною. Звичайно, тут багато що залежить від конкретного сорту і дозування, краще співвідношення вже знаходиться індивідуально дослідним шляхом.